Ustawienia systemowe

Ustawienia Systemowe (Konstelacje Rodzinne) prowadzone metodą Berta Hellingera  są formą terapii, która przywraca optymalny stan w różnych obszarach naszego życia. Tematem ustawień mogą być: relacje, praca, finanse, symptomy w ciele, plany, wybory itd. Mogą dotyczyć osób indywidualnych, grup, firm, organizacji i instytucji.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że to, co spotyka nas w codziennym życiu (porusza nas, wytrąca z równowagi, utrudnia nam życie, burzy naszą stabilizację, powoduje, że czujemy się zagrożeni) nie  wynika jedynie z teraźniejszości, nie jest wyłącznie efektem naszych działań lub ludzi wokół nas.  Zdarza się, że jest to echo wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości. Były udziałem członków naszej rodziny, a teraz wpływają na nas i nasze życie. Dopóki proces tego, co miało początek w przeszłości, nie zostanie domknięty, minione wydarzenia mogą dalej wpływać na nasze życie.

Trzy główne filary tworzące metodę ustawień systemowych, to:
więzi, porządek i wyrównanie.

Najważniejszymi założeniami, które przyjmuje się korzystając z tego narzędzia terapeutycznego, to:

  • wszystko ma swój naturalny porządek,
  • wszyscy jesteśmy połączeni,
  • każdy zasługuje na miłość i szacunek,
  • każdy gdzieś przynależy,
  • to, co niewidoczne, nieuświadomione też ma wpływ na nas i nasze życie,
  • najlepiej wiedzie się nam w miejscu, które przynależy do nas z racji urodzenia,
  • miłość jest tym, co uzdrawia.

Często zdarza się, że trudne wydarzenie w naszym życiu, choroba nasza lub bliskich, wypadek, nawet kłótnia czy rozczarowanie czymś lub kimś, powodują, że zaczynamy się zastanawiać, dociekać, szukać rozwiązań. Jest to moment, w którym niektórzy spotykają się z metodą ustawień systemowych. Jedni korzystają z zajęć grupowych, inni spotkań indywidualnych. Wszyscy gotowi by spojrzeć za siebie i zobaczyć, co tak bardzo wpływa na ich życie. Co potrzebuje uwagi, szacunku i miłości, czasami wyrównania, czy zadośćuczynienia. W trakcie ustawień rozpoczyna się proces zmiany, który powoduje, także zmiany w uczestnikach ustawienia oraz w ich życiu. Czasami ktoś korzysta z tej metody jenorazowo i idzie dalej swoją drogą. Częściej zdarza się, że osoby, które doświadczyły efektów metody Berta Hellingera wracają i ponownie zanurzają się w historię swojej rodziny. Owocem takiej pracy jest szczęśliwie i pełne życie.

Jeśli jesteś gotowy na zmiany w swoim życiu, to zapraszam Cię na spotkanie indywidualne stacjonarne albo on-line.

Jeśli lubisz warsztaty grupowe, to szczegóły dotyczące takich zajęć znajdziesz w kalendarzu, który masz po prawej stronie monitora.

Zapraszam do kontaktu:
Jowita ?
jowita@przystanwdrodzedo.pl
tel. 600 889 229

Scroll to Top